• IENĀKT
  • Grozā nav neviena produkta.

  1. gada 14. maija lekcijas video ieraksts

 

Jau trešo sezonu pēc kārtas Latvijas Arhitektu savienība un Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūts organizē lekciju ciklu “Meistarklases”, kurās arhitekti un dizaineri dalās savā radošajā un ikdienas darba pieredzē. 2024. gada ceturto pieredzes apmaiņas meistarklasi vada nodibinājuma “Arhiteksti” komanda — Rudolfs Dainis Šmits, Igors Malovickis un Reinis Saliņš. Lekcijas klausītāji gūs ieskatu pasaulslavenā amerikāņu arhitekta, teorētiķa un pedagoga Džona Hejduka (John Hejduk, 1929–2000) idejās, arhitektūrā un pedagoģijā. Džons Hejduks risināja jautājumu par arhitektūras nozīmi ārpus tās fiziskā veidola filmā “Education of an Architect: Voices from the Cooper Union” (1993). Viņš argumentēja, ka fundamentālā arhitektūras problēma ir tajā, vai tā ietekmē vai neietekmē garu. Ja tā neietekmē garu, tad tā ir vienkārša būve — fizisks patvērums. Ja tā ietekmē garu, kļūstot par patvērumu mūsu atmiņām, domām un alkām, tad tā ir arhitektūra.

 

SATURS:

  • Iztēle. Džona Hejduka urbānā trupa – urbāno stāvokļu iestudēšana
  • Notācija. Otrais cēliens: Projekts Rīga
  • Fabrikācija. Gara čaula
  • Peldošā tilta projekts, sadarbība starp RISEBA FAD, RTU & HS Wismar
  • Jautājumi un atbildes

 

Lektori:

Rudolfs Dainis Šmits, MATS, Dipl.Arch., šobrīd ir RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes (FAD) dekāns, MA programmas direktors un pasniedzējs. Rudolfam Dainim ir vairāk kā 30 gadu starptautiska pieredze arhitektūras projektēšanā un projektu īstenošanā. Viņš bija asociētais arhitekts Gunāra Birkerta (1925-2017) Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta izstrādē (2014).

Dainis vada projektēšanas studiju un pētījumus, kuros viņš mēģina atšķirt arhitektūru no vienkāršām programmatiskām prasībām attiecībā uz tās ietekmi kultūras papildināšanā. Paralēli viņš veic pētījumus abstraktajā glezniecībā, kas attēlo netveramu horizontu: ņemot vērā telpiskās robežas, limitus un šķēršļus. Nodibinājuma ARHITEKSTI līdzdibinātājs arhitektūras diskursa veicināšanai Latvijā.

Igors Malovickis ir Rīgā dzīvojošs arhitekts un pētnieks, arhitektūras studijas substrata un nodibinājuma ARHITEKSTI līdzdibinātājs. Studējis RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātē (FAD), aktīvi darbojas kā zīmola Manta North dizaina direktors. Savos personīgajos pētījumos fokusējas uz vājumu arhitektūrā, rūpnieciski iespējotām telpiskām sistēmām un dizaina metodoloģijām. Nesenākās publikācijas ir esejas Gara čaula (2021) un Tiecoties uz domas brīvību (2022). Izdevuma Džons Hejduks: Projekts Rīga (2021) redaktors, augstskolas RISEBA FAD rīkotās darbnīcas un izstādes Otrais cēliens: Projekts Rīga (2022) līdzvadītājs, kā arī izstādes un procesu cikla Roma un skolotāja, Astra Zariņa (2024) līdzkurators.

Reinis Saliņš ir Rīgā dzīvojošs arhitekts un pētnieks, arhitektūras studijas substrata un nodibinājuma ARHITEKSTI līdzdibinātājs. Studē RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātē (FAD), iepriekš strādājis arhitektūras birojā HHF Architects Bāzelē un KCAP Architects&Planners Cīrihē, arhitektūras darbnīcas SPOT Architects līdzdibinātājs. Reinis savos personīgajos pētījumos pievēršas materiālo un nemateriālo objektu līdzās pastāvēšanai, dizaina matemātiskās problemātikas un sistemātiskās metodoloģijas šķetināšanai, kā arī urbāna, pilsēttelpu papildinoša un privāta mājokļa tipoloģiskajām īpatnībām. Publicējis esejas Gara čaula (2021) un Tiecoties uz domas brīvību (2022). Izdevuma Džons Hejduks: Projekts Rīga (2021) redaktors, izstādes un procesu cikla Roma un skolotāja, Astra Zariņa (2024) līdzkurators.

 

Mājas lapa https://www.arhiteksti.lv/

 

Lekcijas noskatīšanās arhitektiem dod 1 kompetences paaugstināšanas kredītpunktu formālās izvēles pasākumu sadaļā.

Mācību programma

Nav izstrādāta mācību programma!

Atsauksmes

N/A

vērtējumi
  • 5 zvaigznes0
  • 4 zvaigznes0
  • 3 zvaigznes0
  • 2 zvaigznes0
  • 1 zvaigznes0

Nav atsauksmju.

© 2019 Latvijas Arhitektu savienība & Urban Institute Consulting